top of page

ÜROLOJİDE ESWT TEDAVİSİ

Eswt cihazı ile üç farklı başlık kullanılarak üroloji alanında üç ayrı rahatsızlığın tedavisi yapılmaktadır. Bunlar ereksiyon tedavisi, prostatik tedavisi ve Peyroni denilen penis eğriliği tedavisidir. Eswt uygulandığı bölgede kanlanmayı arttırarak, vücudun kendi iyileştirici mekanizmalarının devreye girmesini sağlayarak etki eder. Bu sayede tamamen yan etkisiz olup kalp rahatsızlığı veya herhangi bir sistematik rahatsızlığı olan hastalarda dahi rahatlıkla kullanılabilir. Eswt tedavisi son teknoloji yöntem olup başarı oranın yüksek tedavi yöntemi olması, hastaların aynı gün günlük yaşantısına devam edebilmesi Eswt tedavisinin tercih edilme sebebidir.

ESWT ;

 Kök hücreleri aracılığı ile yeni damar oluşumunu uyarmaktadır (Neoendotelizasyon ve anjiogenez).
- Tedavi, Vücudun doğal iyileşme mekanizmalarını harekete geçirmektedir.
- Doğal sertleşme sistemi yeniden aktive olmaktadır. Tedavi tamamen güvenlidir. Hiçbir müdahale ve girişim yoktur. İlaç kullanımı yoktur. Tedavi sırasında ve sonrasında bugüne kadar bildirilen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Her seans sonrasında hastalar beklemeksizin günlük hayatlarına dönmektedir. Günlük hayatlarında herhangi bir kısıtlama yoktur. 

Şok dalgalarının daha önce kronik yara iyileşmesinde ve yeni damar oluşumunda olumlu etkisi ispatlanmıştır.
Günümüzde etkin ve modern şok dalga sistemlerinde artık fokuslanabilen şok dalgalarının (FSW) , enerji seviyeleri ve uygulama alanındaki etki derinliği hedeflediğimiz tedaviye yönelik olarak kontrol edilebilmektedir.

ESWT Nasıl Çalışır?

Şok dalgalarının kaynakları odaklayan ve radyal olan iki çeşit şok dalgası cihazı vardır. Odaklanan Şok dalgası birçok dokuyu geçerek güçlü olarak küçük bir alana odaklanır. Radyol dalgalar ise daha büyük ama sığ alanı etkileyebilir, güç seviyesi düşüktür. Şok dalgaları özel jeneratörlerden elde edilir.

* Elektro hidrolik cihaz: Odaklanabilir, sert şok dalgası elde edilir.
* Elektro manyetik cihaz: Odaklanabilir, sert şok dalgası elde edilir.
* Piezo elektrik cihaz: Odaklanabilir, sert şok dalgası elde edilir.
* RADİAL ESWT CİHAZLARI- Pneumotik: Radial, yumuşak şok dalgası elde edilir.

ESWT Tedavisinin Avantajları

  • Ayakta Tedavi İmkanı

  • Anestezi Gerektirmemesi

  • Hızlı Sonuç Elde Etme

  • İlaçsız Tedavi İmkanı

  • Yüksek Başarı

  • Yaşam Kalitesinde Artış

bottom of page