top of page
Domain

Domain Surgıcal FmWand Yöntemi Nedir?

HPV Tedavisinde yaygın olarak kullanılan Lazer ve Koter tedavisi tarih oluyor. Domain Surgıcal Fmwand cihazı ile tedaviye yeni bir boyut getirildi. Peki nedir bu Domain Tedavisi ?

Domain Surgıcal Fmwand cihazı, bazı önemli açık ameliyatlarda kullanılan hastaya daha konforlu bir tedavi imkanı sunan oldukça etkili bir yöntemdir. Domain Tedavisi , diğer koterizasyon işlemlerinde olan , hastanın üzerine plak yerleştirilmesi yada hastanın üzerinden elektrik akımı geçirilmesi gibi nadiren de olsa hastaya zarar verebilecek herhangi bir yan etkisi olmayan çok daha sağlıklı bir tedavi seçeneğidir. Domain yöntemi ile gerçekleştirilen tedavilerde hasta hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmemektedir.

 

Domain Surgical Fmwand cihazı plasma enerjisi sayesinde kişide yanal doku hasarı oluşturmaz ve sadece siğilin olduğu bölgede işlem gerçekleşir. Bu sayede hastada tedavi sonrası iz oluşumu minimum seviyededir, dumanı aspire eden özelliği sayesinde yakma işlemi sırasında ortaya çıkan zararlı duman yine kişiye zarar vermemiş olur. Araştırmalarda tedavi esnasında çıkan dumanın virüsü, tekrar vücuda aldığı gösterilmiştir.

 

Birçok özelliği nedeniyle Domain Surgıcal Fmwand cihazı ile yapılan tedavilerin başarı oranı diğer koterizasyon işlemlerine oranla çok daha yüksektir.

Domain Surgıcal FmWand Yöntemi ile HPV Tedavisi

Enfekte olan bölgedeki siğillerin lokal anestezi altında uyuşturulması sonrasında yakma işlemi gerçekleştirilir. Var olan siğillerin miktarına göre işlem süresi değişse de genel olarak 15 – 20 dk arasında işlem tamamlanmakta ve kişi aynı gün normal yaşantısına dönebilmektedir.

Domain Surgıcal Fmwand Yöntemiyle yapılan tedavilerde , yanal doku hasarı oluşmadığından yakılan siğillerin iyileşme hızı diğer koterizasyon yöntemlerine oranla çok daha yüksektir.

bottom of page